Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego w opinii internautów znalazł się w czołówce krakowskich szpitali

Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie w opinii internautów znalazł się w czołówce krakowskich szpitali, potwierdzają się więc prowadzone regularnie przez Szpital badania satysfakcji pacjentów.

Dziennik Polski opublikował ranking krakowskich Szpitali. (https://dziennikpolski24.pl/top-10-najlepszych-szpitali-w-krakowie-ranking-internautow/ar/c14-14451233) Mimo nam przezczytać, że Szpital Babińskiego zajął exequo  3-4 miejsce (ze Szpitalem dziecięcym im. Św. Ludwika).

Autorzy artykułu napisali:

Zastanawiasz się, w którym krakowskim szpitalu możesz liczyć na najlepszą diagnostykę i leczenie? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie placówki medyczne działające w stolicy Małopolski cieszą się największym uznaniem wśród internautów. Nasz ranking dziesięciu najlepszych szpitali w Krakowie powstał na podstawie niezależnych opinii wystawianych za pośrednictwem przeglądarki Google.

Potwierdzeniem tego są wyniki  badań  satysfakcji pacjentów prowadzonych przez Szpital  regularnie dwa razy do roku.

Ostatnie badanie przeprowdzono między 1 czerwca a 31 sierpnia 2019 r. z wykorzystaniem pakietu PASAT (narzędzia do prowadzenia badań opinii stworzonego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia).  Wyniki opracowano na podstawie odpowiedzi na 254 ankiety z 400 rozdanych na 6 oddziałach stacjonarnych ogólnopsychiatrycznych oraz na Oddziale Terapii Uzależnień i Oddziale Rehebilitacyjnym.   Respondenci byli w wieku od  18 do 70 lat. Większość , bo 54 % korzystało już ze świadczeń Szpitala 46 % to osoby hospitalizowane tu po raz pierwszy.

Wynik całościowej oceny wyniósł 94 % pozytywnych opinii, natomiast  działności medycznej (lekarskiej) to 96,5 % opinii pozytywnych.

Szczegółowe oceny znaleźć można tutaj: Wyniki badania satysfakcji

 

 

Skip to content