Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie uruchomił grupę wsparcia dla osób z problemami w komunikacji werbalnej, w tym jąkającymi się

Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie uruchomił grupę wsparcia dla osób z problemami w komunikacji werbalnej, w tym jąkającymi się

 

Z inicjatywy inicjatywie psychologa pani Lucyny Jankowskiej-Szafarskiej przy Poradni Zdrowia Psychicznego w Nowej Hucie Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego uruchomił grupę wsparcia dla osób które mają problemy z komunikacją werbalną, spowodowaną także jąkaniem się.

Dyskomfort związany z brakiem umiejętności w wyrażaniu swoich uczuć, emocji czy myśli odczuwa wiele osób. W dzisiejszym świecie gdzie często dotykają nas wypowiadane przez innych uszczypliwe uwagi czy opinie, zwane potocznie hejtem, powodują dodatkowy stres, poczucie obniżonej samooceny, po prostu przykrość. Chociaż jąkanie się nie jest zjawiskiem bardzo rzadkim, powoduje bardzo często poczucie wstydu, a gdy pojawia się w sytuacjach zdenerwowania, co jeszcze je wzmaga.

Rozmowa w gronie osób o podobnych przypadłościach, dzielenie się własnymi „metodami”, zaznajomienie z tymi, które są uznane przez psychologię a  ich skuteczność potwierdzona pomaga przezwyciężyć wstyd, a także uzyskać pomoc i wsparcie. Spotkanie grupy to rozmowa w przyjaznej, spokojnej atmosferze wzajemnego zrozumienia i wspólnego dążenia do celu, wzajemnego wspierania się i wspólnej nauki jak radzić sobie z problemem, który powoduje nasz psychiczny dyskomfort.

Grupa spotyka się raz w tygodniu w poniedziałki o godz. 16.oo i czeka na kolejnych uczestników.  Poradnia mieści się na os. Centrum B 11 c w Nowej Hucie a rejestrować się można telefonicznie dzwoniąc na numer 12 642 25 10.

Skip to content