Szpital Babińskiego nagrodzony przez Harcerzy

Szpital  Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego nagrodzony przez Harcerzy z Chorągwi Krakowskiej ZHP tytułem Instruktora Roku w kategorii Szlak Jedwabny – Partner.

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie od kilku już lat współpracuje ze Szczepem “Z Dębowego Lasu”. Harcerze mają na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie Kobierzynie harcówkę, wspierają także Szpital swoimi działaniami. Pomagali w przenosinach szpitalnej biblioteki, organizowali gry w czasie Pikników Rodzinnych, opracowali także grę terenową związaną z historią Zakładu w Kobierzynie. Obecnie harcerze ze szczepu „Z Dębowego Lasu”  wspierają głosowanie na utworzenie w Szpitalu Babińskiego w Krakowie Muzeum Miejsca – wystawy “Życie codzienne w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo  Chorych w Kobierzynie w okresie międzywojennym” które może zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego  (zadanie Nr KRK.34).

 

W planach jest udostępnienie harcerzom kawałka gruntu pod uprawę warzyw, które będą mogli zabrać ze sobą na obozy i biwaki.

 

W minioną sobotę 29 maja 2021 r. na specjalnej Gali Szpital Kliniczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie został wyróżniony przez Krakowską Chorągiew ZHP statuetką przedstawiającą popiersie Tadeusza Kościuszki oraz Tytułem Najlepszego Instruktora w kategorii Szlak Jedwabny  – Partner.

Skip to content