Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny I

Kontakt Telefoniczny:

Sekretariat 12 65 24 252

Zabiegowy 12 65 24 256

Pielegniarka oddziałowa 12 65 24 257

Kierownik 12 65 24 250.

Oddział znajduje się na parterze budynku 102 na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego  i dysponuje 30 miejscami. Swoją całodobową ofertę terapeutyczną kieruje do osób z rozpoznaniem zaburzeń psychotycznych i zaburzeń nastroju. Oddział zapewnia kompleksową diagnostykę i terapię zaburzeń psychicznych.

Dodatkowo Oddział udziela  świadczeń w zakresie rehabilitacji po-covidowej 

Więcej na ten temat: Rehabilitacja po-covidowa

W formir tabeli: Rehabilitacja psychiatryczna pacjentów po przebytej chorobie COVID

 

Kwalifikacje do oddziału odbywają się  w poniedziałki w godzinach 12.00 – 13.00 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod numerem telefonu: 12 65 24 252.

Wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry i dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Po zakwalifikowaniu i wyrażeniu przez pacjenta zgody na leczenie uzgadniany jest termin przyjęcia.

Personel lekarski
Kierownik Oddziału : lek. med. lek. med. Andrzej Marycz – specjalista psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych, ukończony kurs psychoterapii, tel. 12 65 24 250

Lekarz: lek. med. Filipecka Elżbieta

Psycholodzy: Edyta Piórkowska, Sylwia Soboń, Magdalna Kubicka, Paweł Kucharski, Aleksandra Ściegienny (staż),

Terapeuci: Małgorzata Bury, Danuta Lenart

Pracownik Socjalny : Bogusława Korzeniowska-Jamroz

Sekretarka medyczna: Magdalena Bała

Oddział oferuje szeroki zakres oddziaływań terapeutycznych. Terapia prowadzona jest w oparciu o społeczność terapeutyczną, poprzez oddziaływania farmakologiczne, psychoterapeutyczne, socjoterapeutyczne.

Oprócz codziennie prowadzonej społeczności terapeutycznej, oraz pracowni Makramy, pacjent ma możliwość uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych takich jak psychoterapia grupowa i indywidualna, psychoedukacja, muzyczna mandala, zajęcia literackie, klub prasowy, trening umiejetności społecznych, interakcja barw, nordic walking, zajęcia ruchowe, zajęcia taneczne, kalambury, siłownia.

Dzięki współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Terapii znajdującym się na terenie szpitala oferowane są również choreoterapia, muzykoteraia, ergoterapia. Pacjenci mają możliwość podjęcia praktyk w pracowni kulinarnej i pracowni terapeutycznej Ciuszek.

Celem leczenia jest  poprawa samopoczucia psychicznego oraz zmniejszenie nasilenia objawów chorobowych, zapobieganie nawrotom, poprawa relacji społecznych i rodzinnych, aktywizacja zawodowa pacjenta.

Po zakończeniu pobytu pacjenci mają możliwość kontynuacji leczenia tutejszym oddziale dziennym,  Poradni Zdrowia Psychicznego  lub Zespołach Leczenia Środowiskowego.

Odwiedziny: W dni powszednie w godz. 14.00-17.00, W weekendy i święta w godz. 9.00- 12.00 i 14.00- 17.00

Skip to content